Teenused
Koduõendusteenus – õendusplaani koostamine, selle alusel õendustoimingute teostamine; patsientide ja nende pereliikmete õpetamine, nõustamine; lähtuvalt arsti saatekirjast raviprotseduuride teostamine.
Meie poolt pakutavad teenused: Ravimite manustamine ja jagamine, analüüside võtmine, vererõhu ja pulsi mõõtmine, kehatemperatuuri mõõtmine, veresuhkru määramine, kateetri hooldus ja vahetus, stoomi hooldus ja vahetus, kipsi eemaldamine, mikroklistiiri ja klistiiri tegemine, haavaõmbluste eemaldamine, lamatiste ennetamine ja ravi, haavade hooldus ja ravi, asendiravi, patsiendi ja/või lähedaste nõustamine.
- Stoomiõde teenus
- Diabeediõe teenus
- Koduhooldusteenus – Koristamisabi, pesu pesemine, triikimine, kütmise, aiatööd, voodilinade ja rätikute vahetus.
- Isikuhooldusteenus – Riietamine, söögi tegemine ja vajadusel söötmine, pesemine, abi ravimite manustamisel, liikumisabi (abivahenditega), seltsiks olemine.
- Hooldusabiteenus lamavale haigele
- Abi väljaspool kodu – poes-, arstitoimingutel-, ametiasutustes-, abi ürituste ja jalutamistel käimistel.
- * Transporditeenus:
- sõidu alustamise tasu 15 EUR
- kilomeetri hind 0,50 eur/km
- Igapäevaelu toetamise teenus – Erihoolekandeteenuse saamiseks esitatakse taotlus Sotsiaalkindlustusametile. Sotsiaalkindlustusameti teenuste konsultant hindab, millises eluvaldkonnas vajab inimene kõrvalabi või toetust, ja otsustab, kas sobivaks abimeetmeks on erihoolekandeteenus. Täpsemat infot ja nõustamist erihoolekande teenuste kohta saad teenuste konsultandilt: https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/puue-ja-hoolekanne/erihoolekandeteenused/sotsiaalteenuste-osakond-ja-teenuste-konsultantide
* Esmanekoduvisiit ja nõustamine
E-R 30 EUR
L-P 50 EUR
Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli (ISTE) rakendamine Rapla vallas
Osaleme Eestis läbi viidavas isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamise projektis.
Pilootprojekti eesmärk on katsetada sotsiaalkindlustusameti (SKA) ja kohalike omavalitsuste (KOV) koostöös uue isikukeskse komponendipõhise erihoolekande teenusmudeli rakendatavust (teenusmudeli kasutuselevõtmist ja juurutamist) omavalitsustes. Katsetatakse teenuskomponentidel põhinevat lähenemist psüühilise erivajadusega inimeste abistamisel ja testitakse korraldusskeemi, kus psüühilise erivajadusega inimeste teenuste korraldaja rollis on kohalik omavalitsus.
Projektis piloteeritava teenusmudeli sihtrühmaks on raske, sügava või püsiva kuluga psüühilise erivajadusega isikud, kelle puhul on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:
* isik on 16- aastane kuni vanaduspensioni ealine;
*isikul ei ole diagnoositud põhidiagnoosina dementsust ega alkoholisõltuvust;
*sihtgrupp vastab ühele järgmistest tingimustest:
–isik on erihoolekandeteenusel, kuid tema abivajadus on muutunud (nt vajab vähesema toetusega teenust),
— isik ei kasuta veel erihoolekandeteenuseid, kuid on SKA erihoolekandeteenuse järjekorras, või
— isik vajab KOV sotsiaaltöötaja või SKA juhtumikorraldaja hinnangul toimetulekuks ja ühiskonnas osalemiseks või tööturule sisenemiseks toetavaid ja integreeritud teenuseid
Projekt on mõeldud toetamiseks ka juba siis kui tegemist pole raske psüühilise erivajadusega, vaid näiteks ka depressiooni või ärevushäirega. Rohkem infot leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt (https://sotsiaalkindlustusamet.ee/…/isikukeskse…) või omavalitsuse kordinaatorilt. Märka abivajajat ja võta julgelt ühendust.
Inimese teekond teenusmudelis:

LOE LISAKS:
Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli (ISTE) rakendamine kohalikus omavalitsuses | SotsiaalkindlustusametKUIDAS PROJEKTIS OSALEDA ?
